FREGATA oferuje usługi konsultingowe w zakresie szeroko rozumianych projektów informatycznych. Jeśli planujesz w swojej firmie wdrożenie systemu informatycznego, wyposażenie biura, instalację sieci itp. i nie wiesz jak się do tego zabrać, oferujemy Ci pomoc w następujących czynnościach:

 • Wybór rozwiązania
  To nieprawda, że dany program jest najlepszy do wszystkiego. Kryteriów wyboru jest sporo. Warunki licencji, funkcjonalność, cena, dostępność serwisu, wymagania techniczne, skalowalność... Dzięki dobrej znajomości rynku IT - dostępnych produktów i usług - jesteśmy w stanie w sposób wiarygodny pomóc Ci w wyborze najlepszego dla Ciebie rozwiązania.
 • Wycena i negocjacje z dostawcami
  Jeśli robisz coś incydentalnie - nie masz rozeznania ile co kosztuje. Oferty często są pisane w sposób niezrozumiały i niejasny. Łatwo jest wpaśc w pułapkę, czegoś nie doczytać, coś przeoczyć. Zwłaszcza wtedy, gdy jest to dla nas nowe, a sprzedawca - agresywny. My robimy to często - dlatego wiemy na co należy zwrócić uwagę, co zaakcentować, co uściślić. Do tego dochodzi aspekt psychologiczny - zaangażowanie w negocjacje kogoś, kto stoi z boku i patrzy z dystansem owocuje zazwyczaj uzyskaniem znacznie lepszych warunków, niż w przypadku osób osobiście zaangażowanych w przedsięwzięcie.
 • Nadzór nad realizacją
  Oprócz tego co robisz - ważne jest jeszcze to, w jakiej kolejności to robisz. Kolejne czynności muszą wynikać z poprzednich. W przeciwnym razie trzeba to samo wykonać kilkakrotnie, a często wręcz dochodzi do sytuacji, w której psuje się to co już zrobiono, "bo o czymś nie pomyślano". Ani to skuteczne, ani oszczędne. Jeśli zlecisz nam nadzór nad projektem - unikniesz takich sytuacji. Polożyliśmy wiele sieci, skonfigurowaliśmy wiele serwerów... Jak każdy - uczymy się na błędach. Ale sporo już się nauczyliśmy.

Bez względu na to, jaki zakres prac nam zlecisz, możesz być pewien następujących spraw:

 • Ustalenia handlowe są Twoją i naszą tajemnicą.
 • Wszelka dokumentacja jest starannie przechowywana. Rejestrujemy e-maile, sporządzamy notatki z rozmów telefonicznych i spotkań. W każdej chwili możesz spytać dlaczego wybraliśmy dane rozwiązanie czy firmę - a nasza odpowiedź nie będzie wymijająca.
 • Jeśli nas zatrudniasz - reprezentujemy Twoje interesy. Nikogo innego.