Konieczność wykonywania kopii bezpieczeństwa danych jest tak oczywista, że często lekceważona. Bo przecież ktoś ją robi. Bo przecież potrafisz sam ją zrobić. Bo masz nowy komputer. Owszem - masz racje. Tak długo, jak długo nic się nie popsuje albo Cię nie okradną...

Nie jesteś w stanie ubezpieczyć swoich danych. Często nie jesteś w stanie nawet ich wycenić. Nie jesteś w stanie ich odtworzyć. Nie w czasach, gdy cała księgowość może się odbywać bez jednej kartki papieru, a kontrola Urzędu Skarbowego prosi Cię nie o segregator, a o twardy dysk... Dla większości firm - całkowita utrata danych oznaczałaby koniec działalności.

Dlatego kopia bezpieczeństwa jest tak ważna. Dlatego powinna być wykonywana w sposób przemyślany i konsekwentny. Dlatego nie powinien tego robić jeden czy drugi pracownik, w przerwie pomiędzy innymi zajęciami - ale ktoś kompetentny, kto traktuje to jako swój zawód. Wydaje Ci się, że zgrasz sobie raz na jakiś czas dane na płytkę i jesteś bezpieczny? - możesz się zdziwić, gdy spróbujesz po nią sięgnąć za pół roku. A co z np. fakturami podpisanymi elektronicznie? - przecież należy je przechowywać tak jak dokumenty papierowe - przez okres pięciu lat. Czy masz rozwiązania, które Ci to gwarantują ? Czy opłaca Ci się w to samemu inwestować?

Proponujemy Ci zawarcie z nami umowy o wykonywanie cyklicznych kopii bezpieczeństwa. Oto kilka cech, które przemawiają za tym, aby skorzystać z naszych usług:

  • Kopia wykonywana jest w sposób cykliczny, co określony okres czasu (nie rzadziej niż raz na miesiąc)
  • Kopia bezpieczeństwa jest tworzona zawsze według jasno sformułowanych i powtarzalnych procedur
  • Twoje dane są przechowywane w postaci zaszyfrowanej i choronionej poufnym hasłem

Dla zwiększenia bezpieczeństwa, każda archiwizacja przechowywana jest w 3 niezależnych kopiach:

  • Jedną dostajesz Ty
  • Druga jest przechowywana u nas
  • Trzecia jest przechowywana w osobnym, bezpiecznym miejscu. Nawet gdyby u Ciebie wybuchł pożar, a nas okradli - Twoje dane nadal są bezpieczne

Gwarantujemy przechowanie Twoich danych przez okres:

  • Jednego roku od dnia archiwizacji dla standardowych danych
  • Pięciu lat od dnia archiwizacji dla dokumentów podpisanych elektronicznie