Ile kosztuje strona internetowa

Na pytanie „Ile kosztuje strona internetowa” nie da się odpowiedzieć w sposób inny niż „zależy jaka”. Dlatego tak istotne jest, aby zamawiający wiedział, czego chce. Inna przecież będzie wartość strony składającej się z np.150 podstron niż jednostronicowej wizytówki. Ale objętość to nie jedyny czynnik, który istotnie wpływa na wartość strony. Do najważniejszych pytań, na które należy odpowiedzieć przed wyceną zlecenia należą:

Jakość i pracochłonność grafiki

Czy strona zawiera animacje ? Jak złożona jest szata graficzna? Czy zdjęcia są dostarczone przez Zamawiającego, czy też trzeba samodzielnie je wykonać ? Czy konieczny jest dojazd ? Czy trzeba kupić i opłacić materiały wykonane przez firmy trzecie ?

Funkcjonalność

Czy strona będzie pełniła funkcję informacyjną, czy też będzie wykonywać jakieś funkcje użytkowe (np. galerie zdjęć, komentarze, forum, formularze, dostęp dla zalogowanych itd.) ? 

Technologia

Na jakim CMS będzie działać strona? Jaki jest planowany ruch? Jakie są wymagania odnośnie serwera, na którym będzie działać? Czy są wytyczne odnośnie platformy? Czy planuje się dalszą rozbudowę? O jakie funkcje? Na ile elastyczny i złożony ma być system?

Obszerność

Jak duża będzie tworzona strona? Ile obejmuje podstron? W ilu językach będzie funkcjonować? Słowem - ile informacji jest do wprowadzenia?

Zrobienie strony www jest zadaniem skomplikowanym i pracochłonnym, a powstające projekty są często nieporównywalne. Bywa też tak, że prosta z pozoru strona „pod maską” kryje tyle, że jest znacznie bardziej kosztowna od innej, która na pozór wydaje się bardziej skomplikowana. Dlatego też każdy projekt jest wyceniany indywidualnie. Dlatego nie da się podać ceny, posługując się sztywnym cennikiem. Musimy po prostu porozmawiać i dowiedzieć się, czego oczekujesz. Często jest tak, że dopiero w trakcie rozmowy zwraca się uwagę na wiele elementów, o których początkowo nikt nie myślał. Przecież nie musisz się na tym znać... Dlatego nie wahaj się pytać! Skontaktuj się z nami i powiedz, jakie masz oczekiwania. Pomożemy Ci je sprecyzować i przedstawimy naszą ofertę. Nawet jeśli nie skorzystasz – przyda Ci się to przed rozmową z kimś innym.

<< Powrót


© 2023 Fregata. Wszystkie prawa zastrzeżone.