Prywatność danych

Szczególną pozycję w naszej ofercie zajmuje problematyka związana z zapewnieniem w Twojej firmie poufności i prywatności danych.

W obecnych czasach problem zapewnienia bezpieczeństwa danych nabiera tak istotnego znaczenia, jak nigdy wcześniej. Wynika to po pierwsze z konieczności spełnienia wymogów narzuconych przez prawo (RODO), po drugie - z coraz większej świadomości społecznej. Ludzie czują potrzebę prywatności i domagają się poszanowania tego prawa także w obszarze cyfrowym. Co chwila dobiegają nas kolejne doniesienia o tym, że jedna czy druga firma wykorzystywała do własnych celów dane ukradkiem zbierane od użytkowników pewnych urządzeń czy aplikacji. Zresztą - wystarczy że masz smartfona, a z pewnością kojarzysz sytuacje, w których wiedział on o Tobie więcej, niż Ci się wydawało.

Do tego dochodzi problem korzystania z chmury. Z jednej strony co rusz słyszymy, że chmura jest lekarstwem na wszystkie Twoje problemy. Że jest wygodna i w pełni bezpieczna. Słowem - trzymaj w chmurze co tylko możesz! Z drugiej - co jakiś czas świat oblega informacja o kolejnym wycieku haseł i innych danych z tej czy innej... chmury. W pełni doceniamy zalety, jakie daje chmura. Rozumiemy jednak naturalną potrzebę prawa do prywatności. Dlatego oferujemy rozwiązania, które w maksymalnym stopniu zapewniają prywatność danych, a równocześnie - wszystkie zalety publicznych chmur. Lubimy małe chmurki... prywatne.

Co oferujemy

Oferujemy szereg rozwiązań wydatnie zwiększających poufność i bezpieczństwo przetwarzanych przez Państwa danych, we wszystkich najważniejszych obszarach, tj.:
  • Kontrola dostępu do danych,
  • Monitorowanie użytkownikow,
  • Przechowywanie danych (kopia bezpieczeństwa).

Jako najlepsze połączenie funkcjonalności chmury i prywatności, jaką daje przechowywanie danych u siebie - proponujemy "prywatną chmurę", tj. rozwiązania, które zapewniają analogiczną funkcjonalność jaką daje korzystanie z chmur publicznych - ale instalowane na własnych serwerach Klientów.

Proponowane przez nas rozwiązania posiadają następujące cechy:

  • Dają Ci bogatą funkcjonalność, analogiczną do publicznej chmury - a jednocześnie są zainstalowane na Twoim serwerze.
  • Są otwartoźródłowe. Każdy zainteresowany może obejrzeć kod źródłowy programu. Nie istnieje więc ryzyko, że program - oprócz tego co powinien - robi coś jeszcze (np. zbiera Twoje dane).
  • Są dostępne nieodpłatnie. Oszczędzasz więc pieniądze, bo nie musisz płacić za licencje. Jeśli potrafisz - możesz dbać o nie samodzielnie.
  • Są dojrzałe. Proponujemy tylko to, czego sami używamy i wiemy że działa.
  • Są aktywnie wspierane przez producenta (firmę lub społeczność).

© 2024 Fregata. Wszystkie prawa zastrzeżone.